با سلام

همانطور که گفته بودم امروز اولین حقوق رسمی با احتساب سه ماه پاییز به حساب حق التدریسان

جدیدالاستخدام واریز شد. به احتمال زیاد در دیگر مناطق استان اصفهان نیز به همین منوال بوده است. مبارک همه

باشد. انشالله که طرح احتساب سنوات نیز در مجلس رای بیاورد و خوشحالی همه را دو چندان کند.

                                                                                                              شاد باشید.تاريخ : سه شنبه ۲۹ آذر۱۳۹۰ | 22:35 | نویسنده : معلم وبلاگ |

«اطـلاعيـه »

 

قابل توجه ادارات كل آموزش و پرورش استان ها

 

        در اجراي تبصره 7 ماده 17 قانون تعيين تكليف معلمين                حق التدريس و ... مقتضي است مشخصات قبول شدگان آزمون 3/4/90 مطابق جدول پيوست كه براساس بخشنامه 137574/700 مورخ 24/6/90 به عنوان نيروي حق التدريس جذب گرديده اند تحت فرمت Excel تا آخر وقت اداري روز شنبه 10/10/90 به آدرس الكترونيكي edari@medu.ir     ارسال نمايند.

 

 

                                                   اداره كل امور اداري و تشكيلات

منبع :سایت امور اداری وزارتخانهتاريخ : سه شنبه ۲۹ آذر۱۳۹۰ | 20:40 | نویسنده : معلم وبلاگ |
 

کمیسیون اجتماعی مجلس در این هفته دو طرح احتساب سابقه معلمان حق‌التدریسی و همچنین طرح

 بررسی اصلاح ماده ۱۷ قانون تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس را بررسی می‌کند.

منبع :سایت مجلس ۹۰/۹/۲۶

یادداشت:

جزئیات این طرح به این صورت است که در صورت تصویب نهایی هر سال که سابقه ۱۲ ساعت تدریس داشته باشیم بعنوان سابقه در حکم لحاظ می شود.به اینصورت که به ازای هر ماه سابقه باید مبلغی به حساب صندوق بازنشستگی واریز کنیم که آنهم برای سهولت بصورت قسطی پرداخت خواهد شد.به هر تعداد ماه مبلغ واریز کنیم به همان تعداد سابقه لحاظ می شود. امیدواریم نمایندگان محترم مجلس که بحق تاکنون پشتیبان این قشر معلمان زحمتکش بوده اند هم اکنون نیز ادامه دهنده این راه باشند و تیر آخر را نیز به هدف زده و پس از بررسی این طرح رای قاطع خود را اعلام دارند.تاريخ : یکشنبه ۲۷ آذر۱۳۹۰ | 19:54 | نویسنده : معلم وبلاگ |
با سلام

امروز اداره سمیرم رفتم..مسئول امور اداری آقای تاکی در حال صدور احکام بود.ظاهرا مناطق دیگر استان هم در

حال صدور احکام هستند.مسئول حسابداری هم از پرداخت حقوق سه ماهه پاییز تا آخر همین هفته خبر داد.با

این حساب دیگر بحثی بر سر صدور احکام و حقوق و ...باقی نمی ماند.فقط چند یادآوری :

1- مراجعه به حراست اداره آقای امیری پور جهت صدور کارت شناسایی

2-مراجعه به قسمت تعاون آقای اسدی جهت تبدیل بیمه تامین اجتماعی به خدمات درمانی

3-مراجعه به امور اداری آقای کاوه جهت محاسبه و تبدیل دو سال سوابق تامین اجتماعی به خدمات درمانی

4-مراجعه به تعاون (با در دست داشتن حکم کارگزینی) و ثبت نام در صندوق وام  و صندوق ذخیره

۵- مراجعه اینترنتی کلیه استخدام شدگان به سایت کارمند ایران و ثبت حکم کارگزینی

مورد شماره 2 و 3 فقط مرتبط با استخدام آزمایشی رسمی میباشد و کسانی که استخدام پیمانی شده اند تامین اجتماعی به وضعیت خود باقی خواهد ماند.

مورد شماره 3 شامل استخدامیهای سال گذشته نیز می باشد.(مهم)

در مورد شماره 4 ثبت نام اختیاری می باشد.

 یک یادداشت:

خلاصه مطلب ...بالاخره پس از سالها زحمت و مشقت حق التدریس بودن احکام استخدام از سال گذشته تا کنون در دو مرحله صادر شده است. و اما مرحله سوم که احتمالا مرحله آخر استخدام معلمان حق التدریس و ... می باشد تا سال آینده به اتمام خواهد رسید.(این مرحله شامل مربیان پیش دبستانی با سوابق هفت سال و معلمان حق التدریس قبول شده در آزمون سوم تیر 90 و همچنین مابقی آموزشیاران نهضت در حد و سقف تعیین شده در قانون تعیین تکلیف معلمان ... می باشد.) به امید استخدام همه عزیزان تا آخرین نفر  تعریف شده در این قانون .      موفق و موید باشید.تاريخ : شنبه ۲۶ آذر۱۳۹۰ | 17:57 | نویسنده : معلم وبلاگ |
 

به گزارش خبرگزاری  مهر، در روزیکشنبه ۲۰ آذرماه طرح احتساب سابقه حق التدریس معلمان استخدامی درآموزش وپرورش وهمچنین اصلاح ماده ۱۷ قانون تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سواد آموزی اصلاحی بررسی می‌شود.

اعضای این کمیسیون همچنین درهمان روز علاوه بربررسی اخبار واطلاعات واصله به بررسی طرح تشکیل سازمان نظام آمار شناسی نیز رسیدگی می‌کند.

در این روز قرار است اعضای هیئت مدیره کاریابی‌های خصوصی تهران جهت ارائه گزارش عملکرد خود در کمیسیون اجتماعی حضور به عمل آورند.

همچنین درروز سه شنبه ۲۲ آذر ماه نشست‌هفتگی‌ هیات‌ رئیسه نیز درکمیسیون اجتماعی مجلس برگزارمی‌شود.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس در این روز با حضورمدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ، مسائل مرتبط با تحقیق و تفحص سازمانهای اجتماعی را بررسی می‌کنند وهمچنین به مسائل مربوط به شرکت‌های تامین اجتماعی و باز نشتگی نیز در این کمیسیون رسیدگی می‌شود.

بررسی طرح قانون وزرات نفت وچگونگی وضعیت بازنشتگان فولاد مبارکه از دیگر برنامه و طرح‌های کمیسیون اجتماعی دراین روز است.

منبع : کارمند نیوزتاريخ : سه شنبه ۲۲ آذر۱۳۹۰ | 15:34 | نویسنده : معلم وبلاگ |
 

موضوع استخدام در آموزش و پرورش همچون مثنوی بلندی است که هر روز وزیری خوش ذوق ابیات جدیدی به آن اضافه می کند و آن را به سمت و سویی سوق می دهد که با شعرهای قبل و حتی ابیات قبل تر همخوانی ندارد و تبدیل به دیوان بزرگی شده که معلوم نیست از چه هدفی تبعیت می کند و قرار است به کجا ختم شود.

یکبار وزیری قصد می کند کمبود نیروهای خود را از میان دانشجویان برتر دانشگاهها تامین کند و دیگر بار وزیر دیگر قصد ایجاد دانشگاه مستقلی برای فرهنگیان و تربیت معلم می کند، وزیر دیگری آزمون استخدامی برگزار می کند و آن دیگری کمبودهای خود را از طریق جذب معلمان حق التدریس رفع می کند؛ وزیری از بین نیروهای شرکتی معلم را وارد کلاس درس می کند و... آموزش و پرورش همچون جغرافیای بزرگی است که هر یک از نیروهایش به طریقی متفاوت با دیگری وارد این سرزمین شده و هیچکدام با یک ویزای مشترک وارد این خطه نشده اند.

خلاء قانونی در نحوه استخدامها و سلایق متفاوت وزیران آموزش و پرورش با یکدیگر موجب شده در طول هشت سال گذشته انواع گوناگونی از استخدامها در آموزش و پرورش رقم بخورد که با اهداف متعالی این وزارتخانه که تربیت نیروی انسانی کشور بدست معلمان حرفه ای، مجرب و کاردان است با یکدیگر در تضادند.ادامه مطلب
تاريخ : سه شنبه ۲۲ آذر۱۳۹۰ | 15:25 | نویسنده : معلم وبلاگ |
 

به گزارش فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش امروز در مراسم رونمایی از سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش که با حضور رئیس جمهور و دست اندرکاران تدوین این سند در مراکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما در حال برگزاری است با اشاره به رونمایی از این سند اظهار داشت: امروز آموزش و پرورش صاحب سند تحولی است که از فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی برداشت شده است و در تدوین این سند آموزه‌های دینی، رهنمودهای امام (ره) و رهبری، قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی و نقشه جامع علمی کشور مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به بررسی نهایی این سند در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رئیس جمهور تمام زمینه‌ها را در شورای عالی انقلاب فرهنگی آماده کرد تا این سند طی 8 ماه در صحن این شورا و 7 ماه نیز پیش از آن در کمیسیون‌های سه‌گانه شورا بررسی شود.

حاجی‌بابایی با اشاره به ارائه 130 راهکار در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، به برخی از آنها اشاره کرد و افزود: جایگاه معلم در این سند به طور بی‌بدیل و همطراز با اساتید دانشگاه دیده شده است و موضوع رتبه‌بندی معلمان و با توجه به جایگاه و شأن آنان در آن مورد تأکید قرار گرفته است.

وزیر آموزش و پرورش پرداختن به مواردی همچون جایگاه مدرسه در افق 1404، قرآن و نماز، رابطه دانش‌آموز با خدا و تمسک او به سیره معصومین (ع) و نیز ارتباط خانواده با نظام تعلیم و تربیت را از مندرجات این سند اعلام کرد و اظهار داشت:‌ در این سند به موضوع هدایت دانش‌آموزان به سمت تفکر و خلاقیت و نیز تحول در نوع نگاه به آموزش و پرورش و معلم تأکید شده است.

*متناسب سازی کتاب‌ها و ساعات درسی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش

وی در ادامه تصریح کرد: متناسب سازی کتب، ساعات درسی و روزهای آموزشی در سند تحول بنیادین قید شده و علاوه برآن نقشه راه کتب درسی و نظام ارزشیابی در نظام آموزش و پرورش نیز مورد توجه قرار گرفته است.

حاجی‌بابایی با تأکید بر اجرای این سند در نظام آموزش و پرورش عنوان کرد:‌ در طول دو سال گذشته 70 مورد تغییرات در آموزش و پرورش برای فراهم کردن زیرساخت‌های اجرای سند انجام شده است که از جمله آنها تغییر ساختار تمام ادارات آموزش و پرورش بر اساس راهکارهای سند تحول بنیادین بوده است.

وزیر آموزش و پرورش تحول در محتوای آموزشی را از دیگر راهکارهای طراحی شده در سند تحول بنیادین خواند و افزود: بر این اساس در طول 6 سال تمام کتب درسی با رویکرد تحول بنیادین تغییر می‌کند که براین اساس 750 ستاد در سطح کشور تشکیل شده است.

*برگزاری کارگاه‌های آموزشی تغییر کتب‌ دوم و ششم ابتدایی و تغییر ساختار برای مدیران مدارس

حاجی‌بابایی در پایان اظهار داشت:‌ در طول 10 روز گذشته با حدود 6 هزار و 500 مدیر مدرسه کارگاه‌های روزانه برای تبیین ابعاد سند تحول داشته‌ایم و پس از این برای تمام کارشناسان آموزش و پرورش و مدیران مدارس کارگاه‌های آموزشی با دو موضوع تألیف‌ کتاب‌های جدید دوم و ششم ابتدایی و نیز تغییر ساختار آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

وی در عین حال تصریح کرد: هیچ ساختاری را در آموزش و پرورش تغییر نمی‌دهیم بلکه به دنبال تغییر محتوا هستیم اما ناگزیریم برای ایجاد تحول در محتوا ظرف را نیز آماده کنیم.

منبع : کارمند نیوز ۲۲/۹/۹۰تاريخ : سه شنبه ۲۲ آذر۱۳۹۰ | 15:21 | نویسنده : معلم وبلاگ |

فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی بر همه همکاران عزیز تسلیت باد.تاريخ : دوشنبه ۱۴ آذر۱۳۹۰ | 0:10 | نویسنده : معلم وبلاگ |
سرانجام وزیر آموزش و پرورش، آب پاکی را روی دست همه مخالفانِ طرح‌هایش ریخت و درست مثل خبر ناگهانی تعطیلی پنج شنبه‌ها و تغییر کتب کلاس اول دبستان، اعلام کرد که سال آینده، مقطعی به نام اول راهنمایی نخواهیم داشت.
 
این نخستین بار نیست که به رغم مخالفت یا بی‌خبری مجلس، حمیدرضا حاجی بابایی از تغییراتی خبر می‌دهد که بر آینده کودکان تاثیر مستقیم دارد. تنها چند ماه تا آغاز سال تحصیلی جدید باقی مانده است. از یکسو والدین نگران فرزندان خود هستند و از سوی دیگر کارشناسان نسبت به اشتباهات احتمالی این طرح هشدار می‌دهند.

آن‌هایی که بیرون از این دایره به عملکرد حاجی بابایی چشم دوخته‌اند معتقدند او که پیش از این خود، به عنوان نماینده مردم و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس بر صندلی‌های بهارستان نشسته و از معترضان به وضعیت معلمان حق التدریس در آموزش و پرورش بوده و انتظار رسیدگی وزیر آموزش و پرورش وقت به نظرات مجلس را داشته است، حالا به همه همفکری‌ها و اظهارنظرهای کمیسیون آموزش مجلس پشت کرده و طرح‌هایش را بدون مشورت آن‌ها عملی می‌کند. اما این وسط آن چیزی که قطعی به نظر می‌رسد این است که کلاس پنجمی‌های امسال، هرگز به کلاس اول راهنمایی راه نمی‌یابند! بلکه آن‌ها در تجربه‌ای متفاوت، پشت نیمکت‌های کلاس ششم دبستان می‌نشینند. این یعنی‌ از سال آینده پایه ششم ابتدایی جایگزین مقطع راهنمایی خواهد شد.

این اتفاق، آنقدر سریع افتاد که همه بهت زده شدند. روز گذشته حمیدرضا حاجی بابایی که پیش از این نیز با چنین اقدامات عجولانه‌ای خیلی‌ها، به ویژه نمایندگان مجلس را غافلگیر کرده بود، اعلام کرد که «نظام آموزشی جدید 6-3-3 از سال تحصیلی آینده در مدارس کشور اجرا می‌شود و در اولین مرحله طی سال تحصیلی 92 - 91 دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی به کلاس ششم ابتدایی می‌روند.»

حاجی بابایی روش خود را اینگونه بیان کرده است:«6 ساله دوم، 5 سال طول می‌کشد تا جابه جایی‌ها در آن صورت گیرد به این شکل یک سال پایه اول راهنمایی نداریم سال بعد پایه دوم و سال بعد از آن پایه سوم و به ترتیب در سالهای بعد پایه‌های تحصیلی بعدی را نداریم تا اینکه پیش دانشگاهی حذف شود.»
 

اجرای سریع جواب نمی‌دهد!
اما این تصمیم آموزش و پرورش در حالی در بی‌خبری اعضای کمیسیون آموزش مجلس رسانه‌ای شده است، که مانند همه اقدامات گذشته‌اش واکنش‌هایی به دنبال داشت. رئیس کمیسیون آموزش ، از مخالفان این تصمیم است. علی عباسپور تهرانی فرد می‌گوید: «طبق سند تحول آموزش و پرورش که ارکان و محورهای حیاتی در آن دیده شده است، تغییر به تنهایی نمی‌تواند نتایج مثبتی در بر داشته باشد.

آنچه مهم است آماده‌سازی زیرساخت هاست. باید به سمتی حرکت کرد که محتوای کتاب‌های درسی و روش تدریس طوری باشد که خواسته‌های ما را در اقدامات عملی متبلور کند. اولا کتاب‌های کلاس ششم با سند تحول بنیادین چیست؟ محتوای کلاس ششم قرار است چه باشد؟ حتما می‌گویند چند سال بر روی آن کار کرده‌ایم! آیا پیوند محتوای این کتاب‌ها با سایر پایه‌ها حفظ شده است؟ آیا معلمان برای تعلیم محتوای جدید آموزش دیده اند؟ گذشته از آن، دبستان‌هاییپنج کلاسه وجود دارند و در حال حاضر هم از نظر فضا دچار مشکلند. چگونه در این مدت کوتاه کلاس‌های مورد نیاز تامین خواهد شد؟»...............................

..............

منبع : کارمند نیوز

تاريخ : جمعه ۱۱ آذر۱۳۹۰ | 0:26 | نویسنده : معلم وبلاگ |
 

فارس: حمید رضا حاجی‌بابایی بهره‌گیری بیشتر از نظرات علما و مراجع تقلید در خصوص تعلیم و تربیت را عمده هدف سفر خود به قم و دیدار با مراجع تقلید عنوان کرد.

وی همچنین در مورد تعطیلی مدارس در چهارشنبه آینده همزمان با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: چهارشنبه آینده به دلیل واقع شدن در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و ایام متصل به آن و نیز قرار گرفتن سوم امام حسین(ع) کلاس‌های درس در همه مقاطع تشکیل نخواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این فرصت امکان بهره‌گیری بیشتر از ایام سوگواری سیدالشهدا را به دانش‌آموزان می‌دهد تا با فراغ خاطر بیشتری در این مراسم‌ها که خود کلاس تربیتی است، شرکت کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش خبر داد و افزود: بر اساس نظام جدید آموزشی که طرح آن در دو مرحله در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید، پایه ششم ابتدایی به نظام آموزشی به عنوان واسط میان مقطع دبستان و راهنمایی افزوده خواهد شد.

حاجی‌بابایی با تاکید بر اینکه اول راهنمایی از سیستم آموزش و پرورش حذف نمی‌شود، افزود: بین پایه پنجم ابتدایی و اول راهنمایی خلا بزرگی وجود داشت و دانش‌آموزانی که به پایه اول راهنمایی وارد می‌شدند به دلیل ناآشنایی با مقطع بالاتر دچار افت تحصیلی و بلوغ زودرس می‌شدند.

وی از نظام جدید آموزشی بر این اساس به نظام شش شش تعبیر کرد و گفت: در این نظام آموزشی، پیش دانشگاهی حذف و مقطع راهنمایی سه سال و مقطع متوسطه نیز سه سال خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: ششم ابتدایی جایگزین اول راهنمایی نمی‌شود بلکه خلا موجود را پر می‌کند و نقش اساسی در تربیت و رشد دانش‌آموز و فونداسیون تعلیم و تربیتی که دانش‌آموز در آن شکل خواهد گرفت، دارد.

وی از اجرای طرح جدید نظام آموزشی با عنوان شش شش از مهر ماه آینده خبر داد و افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی کار مطالعاتی و تحقیقاتی خوبی انجام داده که می‌تواند در تصمیمات گرفته شده، تاثیرگذار باشد.

منبع: کارمند نیوز ۱۰/۹/۹۰تاريخ : پنجشنبه ۱۰ آذر۱۳۹۰ | 20:4 | نویسنده : معلم وبلاگ |
'قاسم مستقیم' در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از فروردین ماه امسال وزارت آموزش و پرورش 160 آموزشكده فنی وحرفه ای را با تمام تجهیزات و نیروی انسانی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری واگذار كرد.
وی خاطرنشان كرد: با توجه به واگذاری این آموزشكده ها، وزارت آموزش و پرورش تعهدی در قبال استخدام مربیان حق التدریس ندارد و جذب این افراد منوط به تصویب مجلس شورای اسلامی و برگزاری آزمون ازسوی وزارت علوم است.
مربیان حق التدریس آموزشكده های فنی وحرفه ای امسال در چندین مرحله مراجعه به مجلس شورای اسلامی و وزارتخانه های آموزش وپرورش و علوم، تحقیقات وفناوری خواستار روشن شدن وضعیت استخدامی خود شده اند.
منبع :سایت کارمند نیوز 7/9/90


تاريخ : سه شنبه ۸ آذر۱۳۹۰ | 0:10 | نویسنده : معلم وبلاگ |

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا حاجی بابایی در حاشیه همایش امر به معروف و نهی از منکر که روز دوشنبه در سالن همایشهای بین المللی برج میلاد برگزار شد، درباره هزینه سوخت 6 میلیونی یک مدرسه که شب گذشته از سیمای جمهوری اسلامی پخش شد و اینکه پیش از این وی عنوان کرده بود هزینه سوخت مدارس کاهش یافته است، گفت: اول آن مدیر مدرسه باید ثابت کند که 6 میلیون تومان گاز مصرف کرده است و چطور این همه گاز را سوزانده اند. دوم اینکه مگر من قبلا اعلام نکرده بودم که هزینه سوخت مدارس نصف شده است پس چرا این مدیر حرف من را نشنیده و این قبض را پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: به هر حال باید دید مشکل کجاست و چه کسی خطا کرده است.

وزیر آموزش و پرورش درباره تغییر مدریت صندوق ذخیره فرهنگیان که پیش از این نورالله حیدری، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات آن را عنوان کرده بود نیز گفت: تاکنون چندین بار در این باره توضیح داده ام و اگر دیگر توضیح ندهم بهتر است، البته من پیش از این نیز به مزاح به وی گفته ام که هربار که در این باره مصاحبه کنید، کار را عقب می اندازید.

حاجی بابایی تصریح کرد: اینکه کسی را تغییر دهیم یا نه وزیر باید تعیین کند نه شخص دیگری و حیدری عضو هئیت امنای صندوق است و برخی از ایرادات را نسبت به کارها داشته که البته از سر دلسوزی هم بوده است.

منبع : کارمند نیوز


تشکر

سلام و تشکر از همراهی دوستان و همکاران عزیزی که در ارسال پیامک تشکر ما را همراهی کردند. قطعا اینکارهر چند در قبال اقدام نمایندگان محترم ناچیز اما سنگین و با ارزش بود. بسیار تشکر از همراهیتان.

                                                                                     موفق و موید باشید.تاريخ : دوشنبه ۷ آذر۱۳۹۰ | 18:0 | نویسنده : معلم وبلاگ |
از آب هم مضایقه کردند کوفیان

                                        خوش داشتند حرمت میهمان کربلا

دوباره محرم و ایام ماتم و عزای سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش از راه رسید . امید که از پیروان راستین ایشان باشیم.   

                                                                     تسلیت باد این ایام ...تاريخ : شنبه ۵ آذر۱۳۹۰ | 18:30 | نویسنده : معلم وبلاگ |
سلام دوستان

الان در سایت مجلس جستجو کردم فردا یکشنبه 6/9/90نمایندگان در مجلس جلسه علنی دارند پس لطف کنید هر چه سریعتر دست بکار شوید پیامک تشکر را داخل گوشیتان ذخیره کنید تا برای روز یکشنبه آماده باشد. به همه همکاران استخدامی سال گذشته و امسال هم اطلاع رسانی کنید. برای راحتی کار از شماره نمایندگان پرینت بگیرید تا روز یکشنبه آماده باشد.

حداقل کاری که میتوانیم انجام دهیم  اینست که هر گروه از حق التدریسان و آموزشیاران یک شهر به نماینده خود پیامک ارسال نماید . این حداقل کار ممکن است که اگر عملی شود تقریبا همان کار قبلی  عملی شده است...

پس بازهم یادآوری میکنم فردا یکشنبه یادتان نرود . این اولین و آخرین درخواست از همه دوستان و همکاران عزیز جهت ارسال پیامک می باشد. خواهشا کوتاهی نکنید. اینکار در نوع خود جالب و قابل تحسین خواهد بود. تصور کنید همان روز موجی از پیامهای ارسالی حاکی از تشکر معلمان زحمت کش حق التدریس و نهضت فضای مجلس را پر خواهد کرد .اگر حداقل 1000 پیام هم ارسال شود موجب تحسین نمایندگان خواهد بود...

ضمن اینکه  ایا ما بعدا  از نمایندگان درخواست های دیگری نخواهیم داشت؟؟مطمئن باشید بازهم سراغشان خواهیم رفت...  تاريخ : شنبه ۵ آذر۱۳۹۰ | 8:0 | نویسنده : معلم وبلاگ |
سلام

قابل توجه کلیه حق التدریسان جدید الاستخدام سمیرم( که حدود 50 نفر می باشیم) از روز شنبه با در دست

داشتن فتوکپی کارت ملی و شناسنامه و یک قطعه عکس به دفتر حراست اداره جناب آقای امیری پور مراجعه  و

فرم اطلاعات خواسته شده را جهت صدور  کارت شناسایی تکمیل نمایید . البته بعضی از عزیزان قبلا اقدام نموده

اند.....

باز هم خدمت کلیه عزیزان عرض می کنم پیامک تشکر به نمایندگان محترم روز یکشنبه آینده حتما ارسال شود.  مطمئن باشید خودم به همه نمایندگانی که شماره شان را دارم پیامک تشکر ارسال خواهم کرد.تاريخ : پنجشنبه ۳ آذر۱۳۹۰ | 18:59 | نویسنده : معلم وبلاگ |
سلام بر همکاران عزیز تازه استخدام و استخدامیهای سال قبل (حق التدریس و آموزشیاران نهضت)

کارهای استخدام در شهر ما سمیرم تقریبا در حال اتمام است و منتظر صدور حکم هستیم.عزیزان دیگر در شهرهای مختلف هم مشابه ما امور استخدامیشان در حال انجام و یا در حال اتمام می باشند. اما یک مسئله فراموش نشود . ریشه و منشا استخدامیهای سال گذشته و امسال از کجا بود؟ آیا شروع همه این استخدامیهای حق التدریسان و آموزشیاران نهضت به خودی خود شکل گرفت ؟ یا این نمایندگان دلسوز محترم مجلس بودند که مصرانه پیگیر این قضیه شدند و برای حل مشکل این دسته از معلمان بلاتکلیف و زحمتکش دست بکار شدند و با تصویب طرح استخدام گره چند ساله از کار ما باز کردند تا روزی مثل این روزها لبخند استخدامی بر لبان همه همکاران نقش بندد.آیا این اقدام بزرگ نمایندگان شایسته و قابل تقدیر نیست ؟ با درک این موضوع به نظر من برای یکبار هم که شده این معرفت را داشته باشیم و کمترین تشکر را فقط با ارسال یک پیام از نمایندگان محترم داشته باشیم.   همین یک پیام اگر در یک روز خاص مثلا روز یکشنبه  که نمایندگان دستور جلسه هفتگی دارند  انجام شود چون همه با هم در زمانی مشخص و به تعداد بسیار کار ارسال پیام را شروع خواهیم کرد برای خود نمایندگان هم بسیار جالب خواهد بود. حداقل اینرا خواهند فهمید که ما هم در قبال اقدامشان بی تفاوت از کنار قضیه نگذشتیم.حال از همه دوستان و همکاران عزیز خواهشمندم از فردا به همه اطلاع رسانی کنید و این مطلب را  به اطلاع همکاران برسانید و از آنها بخواهید که هر کس به هر تعداد نماینده ای که می توانید (هر چه بیشتر بهتر) این متن پیام تشکر را که در زیر مطلب می نویسم(و یا متنی که خودتان دوست داشتید) به شماره نمایندگان ارسال کنید.شماره نمایندگانی که پیدا کردم در ادامه مطلب گذاشته ام. اگر کسی شماره بقیه نمایندگان را داشت در قسمت نظرات درج کند.

تاریخ ارسال پیامک روز یکشنبه 90/9/6 ساعت ارسال 8 صبح الی 17بعداز ظهر

متن پیامک پیشنهادی  ( فقط یادتون نره حتما اینکارو بکنید)

صدها فرشته بوسه بر آن دست میزنند / کز کار خلق یک گره بسته وا کند/

با سلام و خسته نباشید خدمت شما نماینده محترم/ از زحمات و پیگیریهای جنابعالی در تصویب طرح استخدام معلمان و آموزشیاران کمال تشکر و امتنان را داریم. همواره موفق باشید.  معلمان حق التدریس (اسم شهر خود را بنویسید)تاريخ : سه شنبه ۱ آذر۱۳۹۰ | 19:48 | نویسنده : معلم وبلاگ |
باز هم سلام 


بخشنامه ای از طرف وزارتخانه صادر شده که به موجب آن احکام استخدامی قبل از تایید گزینش صادر می شود .

و در صورتیکه بعد از صدور حکم گزینش تایید نکند استخدام فرد منتفی می شود .متن کامل بخشنامه به شرح زیر

است:


«اطـلاعيـه »

فوري فوري

 

قابل توجه  كليه مديران كل محترم آموزش و پرورش استانها

 

        پيرو اطلاعيه قبلي ، مقتضي است از نتيجه اقدامات انجام شده درخصوص صدور احكام استخدامي مشمولين ماده 5 و باقيمانده        حق التدريسان موضوع قانون تعيين  تكليف استخدام معلمين               حق التدريس و آموزشياران نهضت سوادآموزي كه اسامي آنان از سوي اين اداره كل اعلام شده است تا پايان وقت اداري روز دوشنبه 30/8/90 از طريق ايميل يا نمابر 88894087  مطلع نماييد تا به استحضار مقام عالي وزارت برسد .

تعداد حق التدريس :

تعداد مشمول ماده 5 :

ضمناً در صورتيكه هنوز تائيديه گزينش اخذ نشده است در احكام آنان قيد شود«در صورت عدم تائيد گزينش استخدام شما لغو خواهد شد »

 

                                                           اداره كل امور اداري و تشكيلات

امور اداری وزارتخانه 29/8/90تاريخ : سه شنبه ۱ آذر۱۳۹۰ | 0:18 | نویسنده : معلم وبلاگ |

جلسه دیروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس که با حضور مسوولان وزارت اموزش و پرورش برگزار شد، به استخدام فارغ التحصیلان تربیت معلم و معلمان حق التدریسی اختصاص داشت.


خبرآنلاین: به گفته علی عباسپور تهرانی، رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اموزش و پرورش معتقد بود ماده 111 قانون بودجه کشور که که مربوط به استخدام رسمی در اموزش و پرورش است، قابل اجرا نیست: "دوستان رایزنی هایی کردند و در اخر مجوزهایی به آموزش و پرورش دادند تا این مصوبه قابل اجرا باشد."

از مجوز استخدام برای 7 هزار فارغ التحصیل تربیت معلم تا دو هفته آینده خبر داد: "4 هزار استخدامی، مربوط به معلمان زن و یا مردانی است که مشکل سربازی ندارند. آنها با موافقت معاونت نیروی انسانی رئیس جمهور طی صورت جلسه ای، استخدام رسمی می شوند. همچنین آموزش و پرورش اعلام کرد برای اسن استخدام ها، تامین اعتبار می شود. چون با بازنشسته شدن تعدادی از معلمان در سال 90، امکان استخدام بوجود می آید."

به گفته عباسپور، 3 هزار ظرفیت باقی مانده به فارغ التحصیلان مردی اختصاص دارد که مشکل نظام وظیفه دارند: "با موافقت نظام وظیفه، این فارغ التحصیلان به عنوان سرباز معلم خدمت سربازی را در آموزش و پرورش انجام می دهند و پس از خدمت سربازی، استخدام رسمی اموزش و پرورش می شوند."

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین درباره استخدام معلمان حق التدریسی هم گفت: "در ارتباط با استخدام 60 هزار معلم حق التدریسی، اعلام شد که پس از استخدام 26 هزار معلم در سال 86، در سال 90 مجوز استخدام 17 هزار نفر وجود دارد که 4هزار سهمیه برای معلمان نهضت سواد آموزی است. 13 هزار سهمیه باقی مانده هم به معلمان با سابفه بالای 4-5 سال اختصاص دارد. 17 هزار سهمیه دیگر هم می ماند که به تدریج در سال های آینده استخدام می شوند."

به گفته او، کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید داشت در فرایند استخدام معلمان حق و التدریسی، 5 هزار سهمیه به مربیان بهداشت اختصاص پیدا کند.

منبع : کارمند نیوز 30/8/90


تاريخ : سه شنبه ۱ آذر۱۳۹۰ | 0:17 | نویسنده : معلم وبلاگ |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.